برگ بو

                                             برگ بو

درخت یا درختچه برگ بو گياهی معطر است که اغلب در غذاهای مديترانه ایی مورد استفاده قرار مي گيرد. برگ های تازه ، بو و طعم ملايمی دارد و چند هفته پس از برداشت و خشک شدن به طعم و بوی کامل می رسد .

برگ بو در فارسي «باهشتان»گفته می شود،در كتب طب سنتي به نامهاي «درخت غار»،«برگ بو»،«مازريون»،«دفنه»و «شجرة الرند»، رند و غار نام برده شده است. به فرانسويLaurier sauceوLaurier و به انگليسيLaurel , true laue laurel گفته مي شود.برگ بو گياهی است تيره Lauraceae نام علميLaurus nobilis L. آن است ميوه درخت «باهشتان»را «دهشمت» يا «حب الغار» ميگويند و به هندي نيز حبالغار می شود.
                                         مشخصات برگ بو
برگ بو گياهی است به صورت درخت و درختچه هميشه سبز و ناخزان(د رمناطق با زمستانهای خيلي سرد بايد حفاظت شود)، در شرايط مساعد ارتفاع آن ۲۰ متر هم می رسد ولي معمولا ۹-۵ متر مي باشد. گياهي است پلي گام و در عين حال ممكن است گلهاي نر و ماده وهمچنين گلهاي هر مافروديت (نر و ماده در يك گل) روي يك درخت ديده شود.برگها متناوب،سبز تيره ،بيضی شكل ،نوك تيز و معطر و زيبا هستند گلهاي آن كوچك به رنگ زرد با خاكستري روشن و ميوه آن كوچك به رنگ ارغوانی تيره و به اندازه دانه انگور می باشد.برگ بو درختچه ایی است زيبا ،فرانسوی ها آن را لوريه شاعران هم مي گويند.
تكثير برگ بو با قلمه و قلمه های ريشه دار و يا با پاچوش انجام مي شود و پس از 8-7 ماده ريشه هاي آن به قدر كافي توسعه يافته و مستقر مي شود.اين درخت در خاكهاي غني و قابل نفوذ رشد خوبي دارد. چيدن بر گهاي معطر آن براي اينكه سبزي كامل نشود معمولا بايد صبح زود انجام شود وبراي خشك كردن روي هم انباشته نشود و در لايه هاي نازك و در سايه پهن و خشك شود.خشك كردن در آفتاب موجب مي شود كه رنگ سبز زيباي آن قهوه ایی شود و مقدار زيادي روغن معطر و اسانس آن از بين برود.

تركيبات شيميايی برگ بو

ميوه برگ بو داراي اسانس روغنی فراری است كه دارای مقدار زيادي اسيد يوريك است. اسيد لوريك از اسيدهاي چرب است كه به شكل متبلور سفيد در مي آيد.در برگهای خشك برگ بو نيز از 3-1 درصد اسانس روغني فرار بسيار معطر وجود دارد كه از طريق تقطير مي توان استخراج نمود.در برگهاي گياه نيز اسانس روغنی فرار وجود دارد.

خواص و كاربرد برگ بو   فواید برگ بو   برگبو

از نظر حكماي مغرب زمين تا اواخر قرن هيجدهم كه گياه درمانی ،رونق وسيعی در اروپا داشت ،دانشمند و حكمای اروپا معتقد بودند كه ميوه درخت برگ بو به عنوان محرك در تسريع وتشديد قاعده زنان موثر است و به همين دليل در مواردی به عنوان دارو و براي سقط جنين به كار می رفته است .در كتاب گياه درمانی به نام گرت هربال كه در سال 1526 ميلادي دانشمند معروف [پيتر تروريس]آن را تهيه كرده و در انگلستان چاپ شده ،در مورد كاربرد ميوه و برگ درخت غار چنين آمده است:
«خميري كه از گرد حاصل از كوبيدن ميوه های برگ بو به دست آمده مخلوط با عسل برای معالجه رنگها و لكه هاي غير طبيعي پوست صورت و همچنين براي از بين رفتن دانه ها و لكه هاي قرمز رنگی كه در پوست صورت جوانان مي زند تجويز مي شده است.»
دانشمند ديگري به نام [كول پپر] در كتابش به نام كمپليت هربال كه در اواسط قرن هفدهم نوشته است در مورد ميوه درخت برگ بو می نويسد:
«روغني كه از ميوه ی درخت برگ بو به دست مي آيد براي انواع ناراحتي ها ي مفاصل ،اعصاب ،معده ،شكم ورحم انواعي از قلوه ها و تشنجها ي عضلاني گرفتگي عضلات يا سيخ شدن عضلات ،انواع درد ها ،بي حسي در هر نقطه از بدن ودرد هاي رحمي وزاهدان مفيد است ،به اين ترتيب كه محل ناراحت را روغن مالي مي كنند . براي رفع درد هاي گوش هم چند قطره از اين روغن استفاده مي شده است ويا بخور حاصل از جوشانده ميوه ها و برگهاي آن به وسيله اي مثل قيف يا بادگير داخل گوش می كرده اند»
براي از بين بردن لكه هاي كبود خونمردگی در پوست و گوشت بدن از مالش روغن برگ بو در محل آسيب ديده استفاده مي شده است كه خونمردگي خيلي سريع جذب مي شده است. ضمنا مالش روغن آن براي رفع خارش و عوارض جرب در پوست و عوارض ورم و آثار ضربه هايي مانند شلاق روي پوست بسيار موثر است. برگ بو طبق نظر حكماي طب سنتي شرق گرم و خشك است ، مغز ميوه ان گرمتر از پوست و برگ آن گرمتر از برگ پوست آن و پوست آن و روغن آن گرمتر از ساير اجزا و حتي از روغن گردو نيز گرمتر است.

خواص آن مفرح و مقوي و مدر و ضدسم است خصوصا ميوه آن ،اگر ميوه آن با سركه خيلي رقيق خورده شود براي سردردهاي بلغمي ،گازها،نفخها،صرع،وسواس،تقويت ذهن و فهم بسيار نافع است.

 ماليدن روغن آن براي درد اعصاب و رفع حواس پرتي و افزايش حافظه خوب است. اگر ساييده ميوه آن با روغن گل سرخ و سركه مخلوط شود ،قطره آن براي رفع درد هاي سر و گوش و رفع صداو طنين در گوش و ثقل سامعه مفيد است و موجب تقويت گوش مي شود و همچنين اگر قطره روغن آن مصرف شود نيز همين نتايج را براي گوش خواهد داشت . مضمضه دم كرده برگ آن براي تسكين درد دندان مفيد است. اگر با ميوه و برگ كوبيده آن مخلوط با عسل انگشت پيچ درست شود خوردن آن براي امراض سرد و اگر با سكنجبين انگشت پيچ درست شود خوردن آن براي امراض گرم و زخمها و جراحات ريه و سرفه كهنه و تنگي نفس مفيد است.

خوردن ميوه ی برگ بو برای تحليل باد و گازهاي غليظ و دل پيچه و امراض كبد و طحال و با عسل برای طخم روده ها وخوردن روغن آن با سركه انگور براي درد كبد مفيد است.اگر 10 ميلي گرم ميوه آن را ساييده و بخورند دل پيچه را فوراَ تسكين مي دهد.روغن آن ايجاد آشفتگی و دل به هم خوردن مي كند و قي آور است و ترشح ادرا را زياد می كند و ترشح حيض را افزايش مي دهد.اگر در دم كرده آن بنشينند براي امراض كليه و مثانه و رحم مفيد است.خوردن ميوه آن براي خرد كردن سنگ مثانه نيز مفيد است و پياف تيه شده از ميوه آن موجب سقط جنين مي شود.خوردن و يا ماليدن روغن آن در مواضع درد براي رفع دردهاي مفاصل و درد كمر مفيد است ،ماليدن روغن آن با سركه روي پوست براي رفع لكه هاي جلدي موثر است.
در اصطلاح طب سنتی ميوه درخت غار را «حب الغار»می گويند،به حجم گيلاس ، بسیار معطر و سياه رنگ و دارای روغنی سبز رنگ و نيم جامد است. تهيه روغن حب الغار به ترتيب زير است:
روش اول: حب الغار خشك را نيم كوب كرده و در روي الك بريزند و روي بخار آب جوش گذارند تا نرم شود سپس آن را در كيسه محكمي ريخته و آن كيسه را در ميان 2 قطعه آهن سوراخ دار كه با آب جوش گرم شده باشند گذارده و فشار مي دهند.
روغنی كه از آن خارج می شود با كاغذ صاف كنند. سابقاَ در بازار ايران برگ بو را به نام ساج هندی عرضه می كردند.
روش دوم:دانه گياه يا حب الغار را گرفته در آب بپزند و بگذارند سرد شود قشري كه روی آب مي گيردبردارند. روش ديگر اين است كه ميوه و برگ آن را بپزند و پس از آن عصاره آنها را با فشار گرفته با دو برابر وزن آن روغن زيتون مخلوط ،روي آتش ملايم بگذارند آنقدر كه آب آن تبخير شود و روغن بماند و دقت شود كه نسوزد وآن روغن را به كار برند. در هندوستان از ميوه گياه به عنوان قاعده آور و بند آور دن اسهال و قطع ترشحات مهبل و استسقا مصرف مي شود.
برگ بو فوايد زيادي در مقابله با انواع سرطان ها دارد.

 منبع غني ويتامين C، A، آهن، منگنز، کلسيم، پتاسيم و منيزيم است. مصرف منظم آن در غذاها به سلامت جسم کمک مي کند.

برگ بو  داراي خاصيت ضد التهابی، آنتی اکسيدان، ضد باکتريايی و ضد قارچی است. خاصيت ضد آنتی اکسيدان آن با کمک کردن به بدن در توليد انسولين کافی، می تواند در درمان بيماری هايی مانند ديابت موثر باشد.

 آنزيم هاي موجود در آن با شکستن پروتئين ها و کمک به هضم غذا، علايم اختلالات گوارشی را کاهش می دهد و ناراحتی معده را درمان مي کند.

 ترکيبات موجود در برگ بو سردرد و حتي ميگرن را درمان مي کند.

 دم کرده آن که با جوشاندن ۳ برگ در يک ليوان تهيه مي شود، تعريق ايجاد مي کند و تب را کاهش مي دهد. دستمال خيس شده در دم کرده آن را روی قفسه سينه قرار دهيد تا از عفونت هاي تنفسی، سرفه، سرماخوردگی و آنفلوآنزا رهايی پيدا کنيد.

 برگ بو را به غذاهاي سنگين اضافه کنيد يا دم کرده آن را بنوشيد تا به هضم غذا کمک کند.

 ماساژ دادن روغن طبيعي برگ بو ورم و درد ايجاد شده از پيچ خوردگی، آرتروز، دردهاي عمومی، سردرد و ميگرن را تسکين مي دهد.

 چند قطره روغن آن را به شامپو بيفزاييد تا از شوره سر رهايی پيدا کنيد.

 اسيدفوليک موجود در آن مانع نقص جنين مي شود.

 آهن موجود در آن براي توليد گلبول هاي قرمز لازم است.

مضرات برگ بو

برگ بو داراي ضررهايی نيز هست .ميوه و روغن آن معده را سست كرده و قی آور است و مضر سينه می باشد و اصلاح آن با خوردن كتيرا ميسر است.مقدار خوراك از ميوه  و برگ ان10-2 گرم است. مقدار 10 گرم آن مسهل است.

تذكر اين نكته نیز ضروری است كه بايد دقت شود : ۱-برگها و ميوه درخت غار را با برگهاي درخت ديگری به نام  غار گيلاسي كه در شرايط خاصی سمي است اشتباه نشود ۲- با درخت ديگري به نام خرزهره نبايد اشتباه شود .
استفاده ی زیاد از برگ بو (بیش از چند برگ در غذا) ایجاد مسمومیت می کند.

برگ خشکیده ی برگ بو به صورت درسته و کامل در غذا بیاندازید و پیش از سرو غذا آن را از ظرف خارج کنید؛ زیرا خوردن این برگ معمول نیست و دارای طعمی قوی است.

                                                                                    بازگشت به صفحه گیاهان دارویی

 
Text Backlink ExchangesCopyright www.dafaabi.blogfa.com© All rights reservedکوی دلبر